Koszyk
10 modowych faux pas

10 najgorszych modowych faux pas zdaniem Modesty Rzepeckiej-Kozłowskiej.

„Wiem, w czym kobiety dobrze wyglądają. To zasady, które nigdy się nie zmieniają”. To słowa Michaela Korsa, amerykańskiego projektanta. Aż chce się powiedzieć „święta racja”!  Dlaczego? Ponieważ to właśnie ponadczasowa elegancja, a także reguły i zasady modowe tworzą niezmienne kanony stylu, których warto się trzymać. Jeśli nie na co dzień, to przynajmniej w sytuacjach, które wymagają zachowania klasy. Tu niezastąpiona jest zawsze capsule wardrobe, ale o tym jak ją stworzyć w innym wpisie.

Współczesna moda jest niesamowicie różnorodna i zaskakująca. Dlatego też można by powiedzieć, że dozwolone jest noszenie tego co chcemy, włącznie z wychodzeniem w piżamie. Zapewne w tym temacie zdania są bardzo podzielone. Jednak bez względu na to kto jaką ma opinię, nie można zapominać o tym, by podążając za trendami nie wpaść w tandetę i nie popełnić modowego faux pas. Pewnie każdej kobiecie zdarzyła się mniejsza lub większa wpadka. Na niektóre można „przymknąć oko”. Innych nie da się nie zauważyć, a czasami trzeba nawet ugryźć się w język, żeby modowych faux pas nie skomentować.

Modowe wpadki.
Oto lista 10 najgorszych modowych faux pas zdaniem Modesty Rzepeckiej Kozłowskiej, twórczyni marki MODESTA


1. Nawet kot wiedział, że buty są ważne.

Dobranie odpowiednich butów jest bardzo ważne ponieważ źle dobrane potrafią zepsuć całą stylizację. Niestety kobiety bardzo często nie przywiązują wagi do obuwia traktując je jako osobny element ubioru.

2. Japońskie auta i sushi zawsze się sprawdzają. Klapki nie.

Kolejna modowa wpadka to noszenie plastikowych „japonek” do pracy, urzędów czy innych instytucji państwowych. To bezwzględnie jedno z cięższych przewinień jakie może popełnić kobieta na swoim wizerunku. Robią to najczęściej dziewczyny i młode kobiety.

plastikowe japonki


3. Cienkie ramiączka – cienka linia.

Również niestosowne jest zakładanie sukienek na cienkich ramiączkach na oficjalne spotkania. Nie powinno się tego robić nawet
w najbardziej upalne dni. Oficjalne wizyty czy spotkania biznesowe wymagają elegancji. Cienkie ramiączka, podobnie jak duży dekolt, nie są szykowne.

Duży dekolt na spotkania biznesowe to faux pas.


4. Turnus mija…

Zdaniem Modesty Rzepeckiej-Kozłowskiej modową wpadką jest także paradowanie w plażowych strojach po ulicach miast. Takie stylizacje dobrze wyglądają jedynie na plaży lub w miejscowości wypoczynkowej. Z pewnością tak ubrane kobiety zwracają uwagę, jednak chyba nie na takim zainteresowaniu paniom zależy.

Plażowy strój nie pasuje do miasta.


5. Bazarowe klimaty.

Ogromnym modowym faux pas jest noszenie tandetnych ciuszków w szczególności przez kobiety biznesu. Tak ubrane tracą automatycznie klasę i wiarygodność. Pewne jest, że trzymanie się biznesowego dress code’u będzie procentowało.

6. Prowokacja – tylko dziennikarska.

Mocny makijaż i duży dekolt nie ułatwiają współpracy z klientami ani nie wpływają na podpisanie intratnego kontraktu. Kobiety, których charakter pracy wymaga kontaktu z klientami powinny zwracać uwagę, by nie wyglądać wyzywająco. Jedno z bardziej prowokujących zestawień to kabaretki założone do spódnicy mini. Taki strój jednoznacznie kojarzy się to z najstarszym zawodem świata.

Kabaretki tylko z dłuższą spódnicą.


7. Jak z młodszej siostry.

Za ciasne ubranie – nie ma nic gorszego wizerunkowo niż za ciasny strój. Tyczy się to każdej kobiety bez względu na wiek czy figurę. Spódnica „podjeżdżająca do góry, którą trzeba co chwila obciągać, bluzka opięta w ramionach, niedopinający się żakiet czy rozchodzące się zapięcie guzików na biuście albo brzuchu. Takich modowych błędów trzeba strzec się jak ognia ponieważ wygląda to fatalnie.

Za ciasne ubrania są faux pas.


8. Niechlujne noszenie rajstop – dozwolone do lat 6.

Fatalnie wyglądają zbyt luźne marszczące się rajstopy. Jeszcze gorzej prezentuje się stopa w butach z odkrytymi palcami i szwem
z rajstop czy podkolanówek na nich. To „kładzie” cały wizerunek i z pewnością nie było ideą projektanta butów podkreślanie szwów rajstop.

9. Legginsy bardzo nie lubią krótkich bluzek.

Kobiety uwielbiają legginsy przede wszystkim dlatego, że są wygodne. Pod żadnym względem jednak nie należy pokazywać ich
w całości. To jedno z gorszych modowych faux pas! Legginsy należy nosić z tunikami, długimi bluzkami czy sukienkami. Oczywiście wyjątek stanowią stroje sportowe noszone na siłowniach czy w klubach fitnes.

Legginsy tylko z długą bluzką lub na fitnes.


10. Big bag to nie damska torebka.

Duże torby nie komponują się dobrze z eleganckimi stylizacjami. Wybierając się na uroczystą kolację, do teatru czy filharmonii wypada wziąć zgrabną damską torebkę. Duża torba w takich sytuacjach wygląda tak, jakby kobieta przyszła nie do końca tu gdzie chciała i zabrała ze sobą kilka lunchbox’ów, a może nawet piżamę i małą poduszkę. Wyjątki stanowią mamy, które zabrały ze sobą małe pociechy. Tu duże torby są usprawiedliwione.

Do eleganckich stylizacji tylko mała torebka.

Bardzo ważne jest, by modowych wpadek szczególnie unikać w sytuacjach oficjalnych. Wówczas warto zdać się na sprawdzone stylizacje i zaufać renomowanym markom odzieżowym. W sklepie internetowym MODESTA znajdziecie stylizacje klasyczne,  eleganckie biznesowe propozycje jak też ubrania doskonale sprawdzające się na co dzień.

Dodaj komentarz
[WIDGET-WZ]
2-newsletter-375x450

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach  oraz otrzymaj kod na -5% na pierwsze zakupy!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach w sklepie Modesta.com.pl, przesyłanych przez Dom Mody Modesta Piotr Kozakiewicz po podany przeze mnie adres poczty elektronicznej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/-am się z Regulaminem (w zakresie postanowień dotyczących Newslettera) i Polityką prywatności oraz akceptuję ich postanowienia.”

*