Koszyk
Sklep Modesty za granicą.

30 lat marki MODESTA i 30 ciekawostek o firmie.

W tym roku MODESTA obchodzi swoje 30-lecie. Wszystkie stałe klientki doskonale wiedzą, że za tą marką stoi Modesta Rzepecka-Kozłowska. Kobiety interesujące się modą wiedzą też, że ubrania tej firmy to najwyższa jakość oraz gwarancja szyku i elegancji. MODESTA nie szokuje, ale potrafi zaskakiwać. Nie stawia na masową produkcję, ale na krótkie serie, choć z całą pewnością większość kreacji sprzedawałoby się masowo. Warto o tym pamiętać odwiedzając firmowy sklep MODESTY lub sklep online.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ O MODEŚCIE? OTO 30 CIEKAWOSTEK Z OKAZJI 30-LECIA FIRMY.

Od początku z przytupem! Firmowy urlop w Wiedniu, tkaniny za dolary i pokaz kolekcji w Grand Hotelu.

1. Oficjalnie PRZEDSIĘBIORSTWO KONFEKCYJNE „MODESTA” zarejestrowane zostało 15 sierpnia 1989 roku.

2. MODESTA od początku chciała być firmą nowoczesną. Trudno było jednak wprowadzać nowoczesność w małym miasteczku. Jednak udało się!

3. Wyobraźcie sobie, że na pierwszy urlop w 1991 roku cała załoga MODESTY pojechała do Wiednia. To były czasy kiedy oba kraje dzieliła przepaść. Przeżyciem była nie tylko zabawa na WIENER PRATER czy wycieczka po mieście, ale również wizyta na lotnisku
w Wiedniu. Zjazd ruchomymi schodami robił ogromne wrażenie. Załoga wróciła odmieniona.

4. Czy wiecie, że aby kupić tkaninę w łódzkiej BISTONIE czy TEOFILOWIE trzeba było zostać członkiem Spółdzielni Rzemieślniczej. Za jej pośrednictwem kupowało się oficjalnie DOLARY. Był to tzw. wkład dolarowy żądany przez te firmy do każdego metra zakupionej tkaniny.

5. O dobrych fachowców kiedyś było bardzo trudno. W Ozorkowie miała swoją siedzibę firma LATONA, która obsługiwała topowe europejskie marki. Najlepsi pracownicy z LATONY przeszli do MODESTY. Między innymi pani Hania Mrozik i pani Basia Szymańska
– doskonałe konstruktorki, które nauczyły obecne pracownice rzetelnych podstaw konstrukcji.

6. Pierwszy projektant zatrudniony na etacie w MODEŚCIE to „Szczepan”, czyli Mirosław Szczepaniak.Wróżono mu europejską,
a może i światową karierę. Niestety przedwcześnie odszedł. „Szczepan” widział ogromny potencjał w stawiającej pierwsze kroki MODEŚCIE. Zostawił dla niej prestiżowy wówczas Dom Mody TELIMENA.

7. Pierwszą profesjonalną kolekcję MODESTA pokazała w 1991 roku. Tkaniny na jej produkcję przywieziono z Turcji. Niektóre sukienki szyto tylko ręcznie ze względu na kamienie i korale występujące w tkaninie.

Tkaniny z Turcji.

 

8. „Szczepan” do pokazu zaprosił swoje koleżanki modelki. Wszystko odbyło się profesjonalnie i to w jednym z najbardziej wówczas prestiżowych miejsc – w Grand Hotelu. Media trąbiły o tym wydarzeniu przez kolejne dni.

9. Na początku lat 90-tych w MODEŚCIE pracowało 120 osób na dwie zmiany.

Własny kąt – rozbudowa firmy.

10. Podjęto decyzję o zakupie dwóch sąsiadujących działek, żeby firma mogła w końcu być „u siebie”. W tworzenie nowej siedziby zaangażowali się z entuzjazmem wszyscy pracownicy.

11. Praca trwała w starym budynku przy jednoczesnej budowie nowych powierzchni. Aby zagwarantować sobie ciągłość w dostawie wody wybudowano nową nitkę wodociągu. Wybudowano także dla firmy pierwszą w Ozorkowie Kotłownie Opalaną Ropą.

12. Kolejny sukces. MODESTA wygrała z PZU. Nie chciała w swojej firmie krat w oknach ani żaluzji. PZU uznało szyby antywłamaniowe za wystarczające. Po zmianach, które zapoczątkowała MODESTA inne przedsiębiorstwa poszły w jej ślady.

Na światowych salonach. DENI CLER zabiega o MODESTĘ. Pierwsze damy kupują kreacje, a kolekcje jadą w świat.

13. W czasach, kiedy przeważnie kupowano „ciuchy z Zachodu”, pruto je i kopiowano, MODESTA jako jedna z nielicznych firm zatrudnia na stałe projektanta i rozbudowuje dział przygotowania produkcji.

14. Nieliczni wiedzą, że do MODESTY w 1991 roku zgłosili Włosi z propozycją kupna loga DENI CLER. Uważali, że tak prężnie rozwijającej się firmie przyda się włoski brand, aby podnieść ceny produkowanych ubrań.

15. MODESTA nie dobiła interesu z Deni Cler, ale zatrudniła na trzy miesiące zespół Włochów. Wykonali oni wspaniałą kolekcję, z którą MODESTA podbiła targi w Poznaniu, a pracownicy uczyli się od włoskich fachowców sztuki projektowania, konstrukcji, a także technologii.

Kolekcja Modesty przygotowana we współpracy z włoskimi projektantami.

16. Dla MODESTY pracowało wielu cenionych projektantów mody. Kolekcje tworzyli między innymi SZCZEPAN, czyli Mirosław Szczepaniak, Weselina Nikołow, Andrzej Foder, Rafał Michalak.

17. Projektując kolejne kolekcje tkaniny skrupulatnie wybiera i dobiera sama właścicielka. Zawsze stawia na najwyższą jakość. Materiały zamawia z Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji, Bułgarii.

18. W 1993 roku Modesta wzięła udział w prestiżowym pokazie mody w Lyon podczas gali kultowej szkoły ESMOD. Jako modelki wystąpiły obecne gwiazdy showbiznesu, między innymi Anita Lipnicka i Ilona Felicjańska.

19. MODESTA to marka z sektora premium kierująca swój asortyment do wymagających kobiet, które chcą wyglądać reprezentacyjnie. Dlatego też klientkami MODESTY są między innymi pierwsze damy, żony polityków i kobiety zasiadające w ławach sejmowych, biznesmenki, a także wiele kobiet z pierwszych stron gazet.

20. Jakość doceniana jest też w branży. MODESTA zdobyła ponad 30 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.

21. Wysokiej jakości ubrania dla nowoczesnych kobiet ceniących szyk trafią między innymi na rynki Rosji, Anglii, Niemiec, Mołdawii.

Nagrody Modesty

Kim jest Modesta Rzepecka-Kozłowska?

22. Właścicielka firmy to osoba z niezwykłą charyzmą. Ambitna, dumna, pracowita i bardzo opiekuńcza w stosunku zarówno do pracowników jak i najbliższego otoczenia. Angażuje się nie tylko w swój biznes, ale też w sprawy społeczne. Jest otwarta na wspieranie młodych talentów. Na staże i do współpracy zaprasza między innymi studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

23. Nie dziwi fakt, że została Honorową Obywatelką Miasta Ozorkowa. To było ogromne zaskoczenie. Doceniono ją za wkład w rozwój miasta i krzewienie nowoczesności. Załoga entuzjastycznie powitała szefową wracającą z odznaczeniem.

24. MODESTA powstała z myślą o kobietach plus size. Dlaczego? Właścicielka z autopsji wiedziała jak trudno jest znaleźć modne ubrania w dużych rozmiarach. Dlatego moda plus size wysokiej jakości jest priorytetem firmy. Nie znaczy to, że szczupłe, a nawet bardzo szczupłe panie zostały pominięte. Sklep oferuje ubrania w rozmiarach od 36 do 54.

25. Skąd pomysł na logo firmy? Początkowo składało się ono z pierwszych liter imion właścicielki firmy i jej męża Jerzego, czyli MJ. Następnie była to duża litera M, a w nodze pozostał element starej nazwy. Ostatecznie pani Modesta Rzepecka nadała firmie swoje imię.

26. Mąż Modesty Rzepeckiej-Kozłowskiej, Jerzy Kozłowski, od początku wspiera ideę żony i razem z nią prowadzi firmę. Potrafi stanąć na wysokości każdego zadania. Jest otwarty i kreatywny. Potrafi zapracowanej szefowej kupić świetne jagodzianki jak też kompetentnie uczestniczyć w przygotowywaniu pokazu mody, czy biznesowych spotkaniach.

20-lecie Modesty

27. Szefowa MODESTY była nagradzana kolejnymi tytułami i wyróżnieniami. Została między innymi WŁÓKIENNIKIEM ROKU, choć
z włókiennictwem ani odzieżownictwem nigdy wcześniej nie miała kontaktu.

28. Zdziwicie się! Modesta Rzepecka-Kozłowska, twórczyni renomowanej odzieżowej marki, ma na swoim zawodowym koncie osiągnięcia w innych branżach. Prowadziła zakład gastronomiczny czy cukierniczy. Przez blisko 20 lat pracowała też w Biurze Projektów Przemysłu Lekkiego „BEDETE”.

29. Jej ulubieni znani projektanci to Alexander McQueen, Giorgio Armani i Karl Lageferd.

30. Modesta Rzepecka-Kozłowska nigdy nie chciała zbudować gigantycznego koncernu modowego. W biznesie i w życiu kieruje się zasadą „małą łyżeczką, ale codziennie”.

Jeśli więc jeszcze nie macie w swoich szafach kreacji od MODESTY, czas to zmienić!

Dodaj komentarz
[WIDGET-WZ]
2-newsletter-375x450

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach  oraz otrzymaj kod na -5% na pierwsze zakupy!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach w sklepie Modesta.com.pl, przesyłanych przez Dom Mody Modesta Piotr Kozakiewicz po podany przeze mnie adres poczty elektronicznej. Ponadto oświadczam, że zapoznałem/-am się z Regulaminem (w zakresie postanowień dotyczących Newslettera) i Polityką prywatności oraz akceptuję ich postanowienia.”

*